Program konference

zobrazit anotace přednášek | skrýt anotace

08:30 – 09:00 Registrace
09:00 – 09:15

Úvodní slovo

09:15 – 09:55

HP 3PAR

Vladimír Vybíral, HP

„Zdolejte horu dat tím nejjednodušším způsobem – s HP 3PAR!“
Umístit na SSD všechna data nebo tam chytře držet jen jejich část? Datové objemy rostou stejně rychle jako požadavky na výkon. Jak se s tím poprat jednoduchým způsobem a navíc při nákupu i provozu ušetřit? HP 3PAR StoreServ systémy mohou být právě tím řešením, které hledáte.

09:55 – 10:35

SSD caching

Pavel Heidrich, COMA

SSD caching je řešení, které vám umožní dramaticky zvýšit výkon vašich aplikací, aniž byste museli ve své infrastruktuře cokoliv měnit. Díky inteligentnímu ukládání nejčastěji používaných dat do lokální flash paměti přímo ve vašem serveru lze přístup k datům zkrátit na minimum. Tento netradiční přístup představuje zajímavou alternativu k nasazení SSD jako nejrychlejší vrstvy primární storage v diskových polích. Umožňuje významně zhodnotit veškeré investice do stávajícího prostředí.

10:40 – 11:00 Přestávka
11:00 – 11:40

Nimbus All-SSD storage

Adrian Burch, Nimbus Data

Nejmodernější „disková pole“ dnes již ve skutečnosti žádné disky neobsahují. Společnost Nimbus Data je leaderem v oblasti zařízení postavených čistě na bázi flash pamětí, jejíž produkt Gemini představuje komplexní řešení pro ty nejnáročnější aplikace. Kromě dosud nevídaného výkonu v řádu stovek tisíců IOPS a extrémně krátkých latencí disponuje také veškerou myslitelnou konektivitou – CIFS, NFS, iSCSI, FibreChannel, Infiniband – tedy blokovým i souborovým přístupem. Jde o storage, která se cítí dobře pod velkými VMware clustery, náročnými databázemi, VDI infrastrukturami, ale zdaleka nejen tam. Ekonomika All-SSD založená na významných úsporách elektrické energie dnes platí stejně dobře i v menších prostředích a nachází uplatnění všude tam, kde umějí dobře počítat.

11:40 – 12:30

Privátní Cloud

Milan Heidrich, COMA

Naše společnost si již delší dobu klade otázku, jak na českém trhu SMB zákazníkům nabídnout technologii, která by přinesla výhody cloudu do bezpečí jejich vlastních serveroven. Tento problém se nám podařilo vyřešit.

12:30 – 13:20 Oběd
13:20 – 13:50

IBM strategie v oblasti SSD storage
od SSD v klasických polích k All-flash arrays

Rudolf Hruška, IBM

Se zvyšujícícími se požadavky na výkonnost storage uváděli výrobci na trh v minulých letech solid state disky jako další možnost osazení backendu klasických diskových polí. Zároveň s tím se objevil i sub-LUN level tiering software pro optimalizaci využití SSD.

Další implementace využívají SSD jako rozšíření read cache diskových polí. Klasické storage controléry původně navrhované pro mechanické disky však představují limitace při využití solid state disků. Z toho důvodu jsou posledním trendem pro výkonově extrémně náročné aplikace tzv. All Flash Arrays, tedy pole speciálně navržená pouze pro SSD technologii. Představují extrémní výkon IOPs s mikrosekundovými latencemi.

Přednáška shrne využití SSD technologií v IBM nabídce infrastruktury pro ukládání dat a představí novou řadu IBM all flash storage.

Dell EqualLogic
automatický tiering dat

Jaroslav Sita, DNS

Ukládání dat chytře a efektivně díky Dell Fluid Data architektuře. Představení diskových polí Dell EqualLogic využívajících SSD disky v kombinaci s automatickým tieringem dat.

13:50 – 14:30

Overland SnapScale
Scale up or out?

Julius Faubel, Overland

Snap Server X2 Scale out NAS – extrémně zajímavá souborová úložiště s téměř neomezenou škálovatelností od společnosti Overland Storage

Huawei Dorado Series
super výkonná SSD storage

Jaroslav Sita, DNS

Společnost Huaweii jako zajímavá alternativa pro ukládání dat. Představení SSD diskových polí Dorado, která přinášejí maximální výkon za velmi zajímavou cenu.

14:30 – 15:00

Moderovaná diskuse za účasti novinářů